Certina DS-1 Chrono Auto C029.462.16.011.00
Produktinformation "Certina DS-1 Chrono Auto C029.462.16.011.00"
Smukt og yderst elegant ur fra Certina og kollektionen DS-1. Herreuret ses med en diameter på 42 mm. og en vandtæthed ned til 100 m. Herreuret er med automatisk urværk og med antireflektivt safirglas.
| Dato: | Ja |
|---|---|
| Diameter: | 42 mm |
| Farve på rem/lænke: | Sort |
| Glas: | Antireflektivt safirglas |
| Låstype: | Spænde |
| Rembredde: | 21 mm |
| Tykkelse: | 14 mm |
| Type: | Herre |
| Urkassefarve: | Sølv |
| Urskivefarve: | Sølv |
| Urværk: | Automatik |
| Vandtæthed: | 10 ATM (100 m) |

