Certina DS-8 Gent C045.410.22.031.00
Produktinformation "Certina DS-8 Gent C045.410.22.031.00"
Smukt og elegant ur fra Certina og kollektionen DS-8. Herreuret ses med en diameter på 40 mm. og har en vandtæthed ned til 100 m. Herreuret er med antireflektivt safirglas.
| Dato: | Ja |
|---|---|
| Diameter: | 40 mm |
| Farve på rem/lænke: | Bicolor |
| Glas: | Antireflektivt safirglas |
| Låstype: | Foldelås |
| Rembredde: | 20 mm |
| Tykkelse: | 8,3 mm |
| Type: | Herre |
| Urkassefarve: | Guld |
| Urskivefarve: | Sølv |
| Urværk: | Quartz |
| Vandtæthed: | 10 ATM (100 m) |

