Certina DS-8 Moonphase Gent C045.423.11.041.00
Produktinformation "Certina DS-8 Moonphase Gent C045.423.11.041.00"
Smukt og elegant ur fra Certina og kollektionen Moonphase. Det lækre herreur ses med en diameter på 38 mm. og med en vandtæthed ned til 100 m. Herreuret er med en dyb blå urskive.
| Dato: | Ja |
|---|---|
| Diameter: | 38 mm |
| Farve på rem/lænke: | Sølv |
| Glas: | Antireflektivt safirglas |
| Låstype: | Foldelås |
| Rembredde: | 20 mm |
| Tykkelse: | 8 mm |
| Type: | Herre |
| Urkassefarve: | Sølv |
| Urskivefarve: | Blå |
| Urværk: | Quartz |
| Vandtæthed: | 10 ATM (100 m) |

