Certina DS Action C048.210.22.091.00
Produktinformation "Certina DS Action C048.210.22.091.00"
Elegant og klassisk dykkerur fra Certina og kollektionen DS Action. Det lækre dameur ses med en diameter på 34,5 mm. og har en vandtæthed ned til 300 m. Dameuret er med Certinas Super-LumiNova så du nemt kan se tiden under vand og i mørke.
| Dato: | Ja |
|---|---|
| Diameter: | 34,5 mm |
| Farve på rem/lænke: | Bicolor |
| Glas: | Antireflektivt safirglas |
| Låstype: | Foldelås |
| Rembredde: | 17 mm |
| Tykkelse: | 10,3 mm |
| Type: | Dame |
| Urkassefarve: | Grøn |
| Urskivefarve: | Grøn |
| Urværk: | Quartz |
| Vandtæthed: | 30 ATM (300 meter) |

