Certina DS Action C048.410.11.041.00
Produktinformation "Certina DS Action C048.410.11.041.00"
Elegant og klassisk dykkerur fra Certina og kollektionen DS Action. Det lækre herreur ses med en diameter på 40 mm. og med en vandtæthed ned til 300 m. Herreuret er med det velkendte Super-LumiNova der gør, at du nemt kan se tiden under vand eller i mørke.
| Dato: | Ja |
|---|---|
| Diameter: | 40 mm |
| Farve: | Sølv |
| Farve på rem/lænke: | Sølv |
| Glas: | Antireflektivt safirglas |
| Låstype: | Foldelås |
| Rembredde: | 20 mm |
| Tykkelse: | 11 mm |
| Type: | Herre |
| Urkassefarve: | Blå |
| Urskivefarve: | Blå |
| Urværk: | Quartz |
| Vandtæthed: | 30 ATM (300 meter) |

