Certina DS Action C048.410.17.051.00
Produktinformation "Certina DS Action C048.410.17.051.00"
Klassisk og yderst elegant dykkerur fra Certina og kollektionen DS Action. Det attraktive herreur ses med en diameter på 40 mm. og med en vandtæthed ned til 300 m. Herreuret er med det velkendte Super-LumiNova der gør, at det lyser viserne op i mørke og under vand.
| Dato: | Ja |
|---|---|
| Diameter: | 40 mm |
| Farve på rem/lænke: | Sort |
| Glas: | Antireflektivt safirglas |
| Låstype: | Spænde |
| Rem/lænke: | Gummirem |
| Rembredde: | 20 mm |
| Tykkelse: | 11 mm |
| Type: | Herre |
| Urkassefarve: | Sort |
| Urskivefarve: | Sort |
| Urværk: | Quartz |
| Vandtæthed: | 30 ATM (300 meter) |

