Certina DS Action Chrono C048.417.11.051.00
Produktinformation "Certina DS Action Chrono C048.417.11.051.00"
Smukt og elegant ur fra Certina og kollektionen DS Action. Herreuret ses med en diameter på 42 mm. og en vandtæthed ned til 300 m. Herreuret ses med deres velkendte Super-LumiNova der gør, at viserne lyser i mørke og under vand.
| Dato: | Ja |
|---|---|
| Diameter: | 42 mm |
| Farve på rem/lænke: | Sølv |
| Glas: | Antireflektivt safirglas |
| Låstype: | Foldelås |
| Rembredde: | 21 mm |
| Tykkelse: | 13,8 mm |
| Type: | Herre |
| Urkassefarve: | Sort |
| Urskivefarve: | Sort |
| Urværk: | Quartz |
| Vandtæthed: | 30 ATM (300 meter) |

