Seiko Prospex Alpinist in "Tealpine" SPB503J1
Produktinformation "Seiko Prospex Alpinist in "Tealpine" SPB503J1"
Elegant herreur fra Seiko og kollektionen Prospex. Herreuret er fra den vildt populære Prospex kollektion, som forbinder tidløs design med et sporty look. Uret er med automatisk urværk og en vandtæthed ned til 200 m. Seiko herreur i 40mm.
| Dato: | Ja |
|---|---|
| Diameter: | 40 mm |
| Farve på rem/lænke: | Sølv |
| Gangreserve: | 70 timer |
| Glas: | Safirglas |
| Låstype: | Foldelås |
| Rembredde: | 20 mm |
| Tykkelse: | 13 mm |
| Type: | Herre |
| Urkassefarve: | Sølv |
| Urskivefarve: | Blå |
| Urværk: | Automatik |
| Vandtæthed: | 20 ATM (200 m) |

