Georg Jensen Mercy halskæde med åbent vedhæng fremstillet i 18 kt. guld.Vedhænget prydes af diamanter på 0,33 ct.45 cm ankerkæde medfølger. Kæden kan forkortes.Mål:Ø: 15,3 mm
Smukt vedhæng fra Georg Jensen og kollektionen Mercy. Vedhænget ses i sterlingsølv og er nyeste style blandtMercy-kollektionen. De finurlige snoede og twistedeformer kendetegner Georg Jensen og Mercy kollek-tionen rigtig godt.
Georg Jensen Moonlight Grapes halskæde med vedhæng skabt i oxideret sterlingsølv.Det elegante vedhæng er udført i det klassiske druemotiv.Vedhænget hænger i en ærtekæde på 45 cm som kan afkortes vha. øjerne.
Georg Jensen Moonlight Grapes halskæde med vedhæng fremstillet i oxideret sterlingsølv.Vedhænget hænger langs halsen i en smuk klase af druer som giver halskæden et feminint look.Ærtekæden har en længde på 60 cm som kan forkortes vha. øjerne.
Georg Jensen Moonlight Grapes halskæde med vedhæng fremstillet i 18 kt. guld.Halskæden prydes af en brillantsleben diamant på 0,07 ct.Kæden er en 45 cm ankerkæde som kan justeres vha. øjerne.
Moonlight Grapes halskæde med vedhæng fra Georg Jensen.Det unikke vedhæng er udformet som en vindrueklase med smukke druer der pryder på halsen.Halskæden er udført i 18 kt. guld med hvide diamanter på samlet 0,05 ct. TW/VS.Ærtekæden har en længde på 45 cm og kan forkortes vha. øjerne.
De fine små guld perler samlet i en klynge udgør dette vedhæng i 18 kt guld.Kuglerne bevæger sig frit på halskæden.Isat 0,09 ct diamanter.B: 7,5 mmL: 18 mm
En tynd fin kæde med en klynge af små perler i sterling sølv.Perler bevæger sig frit og følger derved kroppens bevægelser.45 cm kæde, der kan forkortes.Vedhænget måler B 7,5 mm ogL 24 mm
Georg Jensen Moonlight Grapes halskæde med vedhæng i sterlingsølv.Vedhænget prydes af en diamant på 0,07 ct.Ankerkæden måler 45 cm og 1,1 mm. Længden kan tilpasses.